Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Więcej informacji o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Aby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać właściwy odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]