Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni szalunków Kraków na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z sklejki laminowanej, metalu czy też desek, szeroko stosowanych w budownictwie. Stosuje się je do wznoszenia, formowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Służą one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. drzwi lub okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, schodów, nadproży i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, ścienne i stropowe – wypożyczalnia szalunków

Deskowania, to także określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich używania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy stosowane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Sporo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się bardzo popularny zwłaszcza wśród małych przedsiębiorstw nie dysponujących własnymi systemami szalunkowymi.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, mają szeroki wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]