Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Więcej o basenach na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to też wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na posiadanie basenu zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład do salonów spa lub pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, wewnętrzne bądź ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też ogród lub halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Tego rodzaju akcesoriów jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Nasz adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]