W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Jeśli chcesz nabyć produkty Peri, powinieneś odwiedzić ten adres

Szalunki to nic innego, jak forma mająca charakter tymczasowy, którą na ogół robi się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można też efektywnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach konieczne jest użycie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zwiąże. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są między innymi w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń i sufitów żelbetowych. Cechują się więc bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Wymagane są także profesjonalne podpory i dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że małe firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w dźwigary, mocowania i sklejkę.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]