Tradycyjne całoroczne domy góralskie

Tradycyjne całoroczne domy góralskie

Jeśli potrzebujesz domów góralskich całorocznych, zobacz tu

Domy góralskie są piękne i funkcjonalne. Nawiązujące do tradycyjnej architektury Podhala zachwycają spadzistymi, krytymi gontem dachami i wykonanymi z drewna ścianami. Dla dużej liczby klientów ważne jest także to, iż tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest bowiem materiałem naturalnym. Nic może zatem zaskakiwać, iż wznoszone są nie tylko w Tatrach – zaobserwować je można niemal w całym kraju, bo doskonale wpisują się w wiejskie widoki. Nierzadko usłyszeć możemy opinie mówiące o tym, iż zdają one egzamin jedynie cieplejszymi porami roku. Czy jednak okazują się one zgodne z prawdą? Rzecz jasna nie – całoroczne domy góralskie buduje się bowiem coraz częściej.

Cechy całorocznych domów góralskich

Inspirowane historycznymi chatami góralskimi oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj budowane są niemal wyłącznie z drewna. Bale łączone są historycznymi sposobami, dzięki czemu w środku domu jest idealna temperatura. Nierzadko obserwuje się również wykonane z kamienia podmurówki, chroniące obiekt przed wilgocią oraz chłodem przedostającymi się od gruntu. Typową cechą całorocznych domów góralskich okazuje się oprócz tego stromy dach z gontem, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem w przypadku nierzadkich w tym rejonie śnieżyc.

Kto wzniesie całoroczne domy góralskie?

Wybierając budowę całorocznego domu góralskiego powinniśmy pamiętać, iż już na starcie należy zawrzeć umowę z doświadczonymi fachowcami. Słusznie postąpimy stawiając na ekipę, w której strukturach działają architekci specjalizujący się w projektowaniu domów góralskich i cieśle. Ważne jest także to, by tradycyjna architektura łączyła się z nowoczesnymi pomysłami technicznymi – to w okresie zimowym zagwarantuje mieszkańcom całorocznych domów góralskich komfort na identycznym poziomie, co w innych rodzajach budynków.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]