To projekty budowlane muszą zawierać

To projekty budowlane muszą zawierać

Skieruj się tu żeby sprawdzić, kto przygotowuje projekty budowlane Kraków

Trudno znaleźć istotniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Warto przy tym pamiętać, iż nie jest to łatwe zadanie, a największe trudności wiążą się z dopełnieniem wszystkich urzędowych spraw. Najpierw należy otrzymać pozwolenie na budowę – będzie ono zatwierdzone, jeśli okażemy projekt budowlany. Projekt powinien zostać opracowany przez architekta, a jego treść określają odpowiednie przepisy. Co więc powinien zawierać? Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.

Treść projektów budowlanych

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument musi zostać opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę i zawierać rozmieszczenie starszych i wznoszonych obiektów oraz sieci gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte także informacje o miejscu przechowywania śmieci, układzie roślin i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty wznoszonych domów i nierzadko także informacje od firm dostarczających wodę, gaz i prąd. W szczególnych przypadkach konieczne okaże się również zawarcie wyników badań podłoża.

Po co są projekty budowlane?

Jak wcześniej napisaliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że nasza budowa powinna przebiegać w myśl planu określonego w tym projekcie, a wszelkie niedopatrzenia mogą być powodem jej niezatwierdzenia.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]