Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Jeśli chcesz kupić rynny dachowe, koniecznie odwiedź ten adres.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak montaż rynien. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu albo pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny metalowe, plastikowe lub PCV – co kupić?

W ofercie dystrybutorów znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – m. in z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania powinno się zatem skonsultować z fachowcem.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08