Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przywykliśmy do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz także pozwala to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Tradycyjnie do zakrywania okien używamy zasłon i firanek, ale w ostatnich latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest bogaty wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W większości z nich kupimy także wszelkie potrzebne akcesoria, takie jak karnisze metalowe, rozety, kółka z żabkami czy wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym miejscu jesteśmy w stanie dobrać pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich dość łatwo osiada kurz, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a nawet w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonaliście.