Roben, Wienerberger – popularni producenci klinkieru

Roben, Wienerberger – popularni producenci klinkieru

Klinkierjest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi. Planując użycie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać istotnych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – Wienerberger, CRH, Roben

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest belgijska firma Roben. Cegła klinkierowa Roben jest obecna od 160 lat na budowach całego świata. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś na polskim rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana firma z Irlandii. W gronie liderów produkcji klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych polskich produktów tego typu – jest on obecny na rynku od prawie 50 lat.

Rodzaje klinkieru

Producenci klinkieru oferują jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszej wizji. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki równej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach.