Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Jeśli chcesz zamówić okna zabytkowe drewniane, kliknij tu

Okna zabytkowe zwykle prezentują się dużo lepiej niż te wytwarzane obecnie i są niewątpliwą dekoracją budynków. Względy estetyczne to rzecz jasna ich nie jedyna mocna strona, zaś na ich wartość w dużym stopniu rzutuje także wiek. Tak jak inne dobra zabytkowe, także okna powinny być konserwowane według przepisów – ich remontu nie powinniśmy wykonywać samodzielnie z zastosowaniem kupionych w markecie materiałów. Jakimi cechami jednak wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je restaurować? Kto ma prawo wykonać takie prace?

Okna zabytkowe – jak rozpoznać

Okna zabytkowe zazwyczaj mają więcej dekoracji niż nowoczesne. Nie są również uchylane, a to powoduje, iż potrzebne stają się lufciki, dzięki którym możemy wietrzyć mieszkanie. Okna zabytkowe, jak przed momentem nadmieniliśmy, wykonane są zwykle z drewna – materiału, który wykazuje mnóstwo mocnych stron, lecz wymaga regularnej konserwacji, a oprócz tego łatwo go zepsuć. Dlatego tak ważne są uprawnienia osób konserwujących okna zabytkowe.

Komu zlecić remont okien zabytkowych?

Okna zabytkowe zazwyczaj mają konstrukcję skrzynkową, która wymaga najwyższych umiejętności – taki rodzaj okna cechuje się bowiem zastosowaniem wielu, dziś już nieczęsto spotykanych, technologii. W związku z powyższym, nawet najlepsi specjaliści nie mogą serwisować okien zabytkowych, kiedy nie posiadają uprawnień zaświadczających ich kwalifikacje, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w innym razie przyjdzie im zapłacić wysokie kary.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]