Płyty z piaskowca – dlaczego warto?

Płyty z piaskowca – dlaczego warto?

Piaskowiec jest stawiany wśród najczęściej wykorzystywanych w architekturze minerałów. Nie jest tak rzecz jasna bez przyczyny – piaskowiec wykazuje bowiem mnóstwo zalet, które sprawiają, że w różnych przypadkach jest odpowiednim wyjściem. Doskonale zdaje egzamin przy produkcji elementów do płotów czy brodzików. Płyty z piaskowca zwykle wykorzystuje się w elewacjach, gdzie znaczenie mają również ich względy estetyczne – piaskowiec wygląda korzystniej niż wiele innych kamieni, komponując się tak z nowoczesnymi, jak i klasycznymi projektami.

Wytrzymałe płyty z piaskowca

Świeży piaskowiec nie należy do najtwardszych materiałów, lecz jego właściwości znacznie polepszają się po zastosowaniu nowoczesnych technik utwardzających. Przez nie staje się również bardziej wodoodporny, co sprawia, że może być wykorzystywany w brodzikach oraz, co najważniejsze, na ścianach. Należy też zaznaczyć, iż płyty z piaskowca będą znacznie solidniejsze, jeśli zaimpregnujemy je odpowiednimi substancjami – umożliwi to osiągnięcie wyższej odporności na wilgoć.

Estetyczne walory płyt z piaskowca

Płyty z piaskowca, jak przed momentem wspomnieliśmy, są również lubiane ze względu na ich zalety wizualne. Zdaniem wielu klientów, piaskowiec jest zaliczany do najładniejszych minerałów, a upływ lat wpływa na niego tylko pozytywnie – piaskowiec po latach stosowania będzie jeszcze bardziej interesujący. Właśnie dlatego płyty z piaskowca są chętnie stosowane zarówno na zewnątrz, jak wewnątrz.