Piaskowiec elewacyjny – kolory, struktury i zastosowanie

Piaskowiec elewacyjny – kolory, struktury i zastosowanie

Piaskowiec elewacyjny to surowiec szeroko używany na budowach. Rozpowszechniony nie tylko jako element ozdobny w środku pomieszczeń, ale także na fasadach. Sprawdźmy więc co dokładnie przesądza o jego częstym użyciu.

Do czego stosowany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest niezwykle modnym komponentem stosowanym w trakcie wykańczania domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych. Występuje w różnych barwach – od jasnego, przez zielony aż po brunatny. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie odcieniami, ukształtowaniem i rodzajem – wyróżniamy płytki o wyrównanej powierzchni, nieregularne, połyskujące, o łamanych obrzeżach. Niektóre rodzaje tego materiału mienią się delikatnym blaskiem, dzięki zastosowaniu mieszanek kwarcytu. Dlatego piaskowiec doskonale spełnia rolę reprezentacyjną – w mieszkaniach, na posesjach i jako element okładzinowy. Stanowi świetny element na tarasy, schody czy ozdobne posadzki.

Piaskowiec elewacyjny – doceń naturalne piękno

Niezwykle ważną cechą piaskowca jest jego ogromna odporność na drażniące warunki zewnętrzne. Płyty elewacyjne prezentują się świetnie przez co najmniej 30-40 lat. To kamień pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu mrozu, deszczu i będzie stanowić ogromny walor dla naszej posesji. Na rynku pojawia się wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i importowanych zza granicy.