Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w trakcie różnego rodzaju remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, fragmenty podłóg i okien, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania prac. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, a także zdjęte panele podłogowe i skute płytki ceramiczne.

Kontener – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do legalnej utylizacji.