Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Chcesz zamówić domy z drewna Kraków? Wejdź na domygoralskie.com

Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy wykonane z drewna idealnie nadają się dla astmatyków, alergików i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]