Kolczyki kwiatuszki – na co dzień i na oficjalne okazje

Kolczyki kwiatuszki – na co dzień i na oficjalne okazje

Kwiaty oraz ogólnie flora od dziesiątek lat są jednym z ukochanych motywów, z którego jubilerzy czerpią inspirację. Przyczyn tego jest mnóstwo. Pośród najważniejszych przytoczyć należy przede wszystkim duże zróżnicowanie tego rodzaju motywów, które sprawia, że biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez kilkuletnie dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy zapominać także o interesującym designie, którym częstokroć cechują się kolczyki kwiatuszki oraz inna biżuteria na bazie wzorów florystycznych – albowiem ona doskonale współgra zarówno z gustownymi, wieczorowymi kreacjami, jak i stylizacją noszoną na co dzień. Jak jednak dopasować kolczyki kwiatki, aby dobrze się prezentowały?

Kolczyki kwiatki – inkrustowane kryształkami Swarovskiego albo emaliowane

Kolczyki kwiatuszki bywają naprawdę fantastycznym dopełnieniem każdej kreacji – nieraz okazują się wręcz najważniejszym jej akcentem. Żeby tak się jednak stało, trzeba je prawidłowo dobrać do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych bądź tych ubieranych na formalne wydarzenia, najlepszym wyborem do nich okażą się na pewno kolczyki kwiatuszki przyozdobione kryształkami Swarovskiego lub kamieniami szlachetnymi. Kolczyki emaliowane będą zaś wyglądać ładnie przy mniej oficjalnych, casualowych stylizacjach. Zwróćmy także uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi zwykle mają sztyfty. Odrębną grupę tworzą kolczyki produkowane z dotychczas sporadycznie stosowanych przez jubilerów materiałów, jak na przykład ceramika, żywica epoksydowa bądź drewno.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Pozostałe motywy roślinne

Będąc nieprzerwanie w tematyce kolczyków kwiatuszków, powinno się wspomnieć o tym, że kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który podbił serca złotników. Ogromną popularnością cieszą się też wzory inspirowane sylwetce kłączy i liści. Nieco rzadziej spotykane – choć możemy znaleźć je u jubilerów – to kolczyki inspirowane kształtem owoców bądź kompletnych roślinnych sylwetek.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]