Garść porad na temat kolczyków

Garść porad na temat kolczyków

Szukając kolczyków należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego są wykonane,, to jak się prezentują i formę, ale też na zapięcie. Oto zwięzły spis najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje znaczny komfort noszenia i często jest używane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przekłucie uszu. Dziś właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo popularny jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek prościej go zapiąć, dzięki odchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Często stosuje się je przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu latem, kiedy nie nakładamy czapek, szalików czy odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, zwykle złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki stosowane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]