Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Dowiedz się więcej o mistycznym topazie na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się wielkim uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru nietrudno pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz ma purpurowy odcień, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Najlepsze efekty przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia jest również mnogość kolorów, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do danej kreacji.