Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Sprawdź, gdzie zamówić znaki BHP, wejdź na www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki

W Polsce obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, biurowce, jak również przedszkola czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zalicza się też instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma poprawne opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na przeróżnych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są także w przemyśle. Wykorzystuje siętam z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – będzie można rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach pokrywane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]