Nadajnik optyczny – zasada działania

Nadajnik optyczny – zasada działania

Zobacz, gdzie nabyć nadajnik optyczny, wejdź na telmor.pl

Ze względu na fakt, że niemal codziennie używamy sieci telekomunikacyjnych, muszą one obecnie być naprawdę bezpieczne. Nie powinno zatem dziwić, że części stosowane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – wyłącznie tak możliwe będzie zamontowanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Najważniejszymi częściami są oczywiście przewody, ale – jak nietrudno się domyślić – bez innych części prawidłowe funkcjonowanie instalacji nie jest osiągalne. Takimi kluczowymi elementami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera przekazywane później za pomocą światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem konstrukcji po źródle danych i koderze. Zakodowane dane są dzięki niemu przekazywane kablami, zaś następnie transformowane przez detektor, by trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która wyróżnia się małym zniekształceniem informacji oraz niezawodnością – dlatego prawie absolutnie zastąpił już pozostałe technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

By instalacja była wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać jedynie części najwyższej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną rolę powinien funkcjonować we wszystkich sytuacjach – z tego powodu o tym, gdzie go nabyć powinniśmy wiedzieć już na etapie planowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym montażem sieci zaleca się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, ponieważ ci oferowane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, zaś w przypadku trudności w czasie instalacji – są w stanie zapewnić specjalistyczne doradztwo podmiotom z całego kraju.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]