Instalacje teletechniczne sieci kablowych

Instalacje teletechniczne sieci kablowych

Jeśli potrzebujesz więcej informacji dotyczących sporządzania instalacji teletechnicznych, kliknij tutaj.

Instalacje teletechniczne sieci kablowych to potężna infrastruktura w której zakres wchodzi mnóstwo rozmaitych modułów – od elementarnych po niezwykle skomplikowane. W naszym kraju funkcjonują specjalistyczne firmy, które produkują urządzenia do sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi oferują i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – kable koncentryczne 75 OHM i transmodulatory

Instalacje teletechniczne to urządzenia jak m. in.: anteny VHF, LNB – konwertery SAT, wzmacniacze masztowe, wzmacniacze kaskadowe, multiswitche końcowe. W sprzedaży dostępne są również wzmacniacze magistralne, kable światłowodowe, transmodulatory i cyfrowe stacje czołowe. Urządzenia tego typu instalowane są na budynkach użyteczności publicznej, w obiektach publicznych i wieżowcach. Przedsiębiorstwa działające na rynku zajmują się z kolei między innymi projektowaniem instalacji i produkowaniem konkretnych urządzeń. Sieci teletechniczne wymagają wytrzymałych komponentów i specjalistycznej instalacji – stąd zalecane jest wsparcie fachowców.

Instalacje teletechniczne – Rozporządzenie Ministra Transportu

Istotne jest także, aby instalacje teletechniczne były zgodne z określonymi prawnie warunkami technicznymi jakie powinny spełniać nieruchomości i ich położenie. Z tego też powodu niezbędna jest opieka techniczna fachowych firm, które dostarczą właściwe rozwiązania a także zaoferują najlepsze urządzenia dostosowane do potrzeb danej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie potrzebują też konserwacji, dlatego bardzo duże znaczenie ma opieka gwarancyjna. Korzystają z niej zazwyczaj przedsiębiorcy budowlani.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]